احداث جاده‌ی دسترسی به پارک سروزن توسط شهرداری نوسود

چاپ متن

یکی از فضاهای بکر و چشم نواز شهر نوسود ، آبشار ده‌ره‌گماله می باشد که از دیرباز کانون ِ توجه مسافران و گردشگران بوده که متأسفانه ظرفیت ها و پتانسیل های آن کمتر به چشم آمده چرا که بی شک پتانسیل تبدیل شدن به یکی از زیباترین پارک های منطقه را دارد.

با ایجاد جاده دسترسی به پارک سروزن ، دسترسی گردشگران و شهروندان به فضای طبیعی ، بکر و سرشار از آرامش آن آسان‌تر می گردد.

مسیر بسیار چشم نواز و مفرح پایین دست ِ چشمه پر آب شمشی، با آبشارهای فراوان می تواند عامل جذب گردشگر و خروج شهر نوسود از بن بست باشد .طرحی که تا کنون از دید برنامه ریزان و گردشگران پنهان مانده است.
مهمترین عامل در این زمینه ، فقدان راه دسترسی مناسب و عدم امکان توقف خودرو در محل می باشد. به نحوی که نه تنها گردشگران ، بلکه شهروندان نوسود هم به دلیل پله های فراوان و شیب بسیار تند ، امکان استفاده از فضاهای بالادست آبشار را ندارند .
با توجه به این مشکلات ، موضوع ایجاد راه دسترسی و توسعه فضای پیرامونی آبشار در سال ۱۳۹۷ در دستور کار شورا و شهرداری نوسود قرار گرفت و پس از بررسی ، نقشه برداری و اخذ مجوزهای لازم روز یک شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ عملیات ایجاد جاده دسترسی به فضای بالادست آبشار با اعتبار یک میلیارد ریال از محل منابع داخلی شهرداری شروع گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *