شتاب چشمگیر طرح های عمرانی شهرداری نوید بخش توسعه همه جانبه شهر نوسود

چاپ متن

شتاب چشمگیر طرح های عمرانی شهرداری نوید بخش توسعه همه جانبه شهر نوسود

شهرداری نوسود پس از اجرا و پیاده سازی طرح ها و ۸ پروژه ی عمرانی  سطح شهر در حوزه های :
🏢 تأسیسات و ابنیه: احداث ساختمان جدید‌ اداری شهرداری نوسود.


🛣 معابر و خیابان ها: دیوارسازی های متعدد در خیابان‌های فرعی سطح شهر، احداث بلوار ورودی و …

(بلوار ورودی شهر نوسود)

احداث جداول در مسیر خیابان شهید مقصودی(هورامان سابق)

دیوار سازی روبروی ساختمان جدیدالاحداث شهرداری نوسود

اصلاح و بهسازی معبر آبرو خیابان کارگر که یکی از دغدغه های اصلی شهروندان و شهرداری نوسود در مواقع بارندگی و نزولات جوی بوده است و اینک اصلاح و بهسازی گردیده است.

تعریض خیابان  و احداث دیوار حایل ابتدای خیابان بهار

احداث دیوار حایل در مسیرهای خیابان شهید مقصودی تا ابتدای خیابان بهار

نرده گذاری خیابان کارگر

احداث آبنما جنب شهرداری نوسود ، ابتدای خیابان شهید کاظمی

🏕بهبود فضا و منظر شهری و فضای سبز : بازسازی بافت سنتی حوزه‌لاره ،احداث و بازآفرینی آسیای آبی حوزه لاره ،احداث آبشاری جدید در جنب آبشار قدیمی ده‌ره‌گماله.

🚁⛱ایجاد منابع درآمدی پایدار: ساخت جاده‌ی دسترسی به مرز کوله‌بری و احداث پد هلیکوپتر در بازارچه مرزی شوشمی.


🎡🏟 و در ادامه ، توسعه گردشگری: با ایجاد جاده دسترسی در پارک سروزن تا دسترسی گردشگران و شهروندان به فضای طبیعی ، بکر و سرشار از آرامش آن آسان‌تر گردد.

یکی از فضاهای بکر و چشم نواز شهر نوسود ، آبشار ده‌ره‌گماله می باشد که از دیرباز کانون ِ توجه مسافران و گردشگران بوده که متأسفانه ظرفیت ها و پتانسیل های آن کمتر به چشم آمده چرا که بی شک پتانسیل تبدیل شدن به یکی از زیباترین پارک های منطقه را دارد.
مسیر بسیار چشم نواز و مفرح پایین دست ِ چشمه پر آب شمشی، با آبشارهای فراوان می تواند عامل جذب گردشگر و خروج شهر نوسود از بن بست باشد .طرحی که تا کنون از دید برنامه ریزان و گردشگران پنهان مانده است.
مهمترین عامل در این زمینه ، فقدان راه دسترسی مناسب و عدم امکان توقف خودرو در محل می باشد. به نحوی که نه تنها گردشگران ، بلکه شهروندان نوسود هم به دلیل پله های فراوان و شیب بسیار تند ، امکان استفاده از فضاهای بالادست آبشار را ندارند .
با توجه به این مشکلات ، موضوع ایجاد راه دسترسی و توسعه فضای پیرامونی آبشار در سال ۱۳۹۷ در دستور کار شورا و شهرداری نوسود قرار گرفت و پس از بررسی ، نقشه برداری و اخذ مجوزهای لازم روز یک شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ عملیات ایجاد جاده دسترسی به فضای بالادست آبشار با اعتبار یک میلیارد ریال از محل منابع داخلی شهرداری شروع گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *