جلسه‌ی پرسش و پاسخ شورای اسلامی شهر و گزارش عملکرد۶ماهه‌ی اول سال۱۳۹۷شهرداری نوسود

چاپ متن
جلسه‌ی پرسش و پاسخ شورای اسلامی شهر و گزارش عملکرد۶ماهه‌ی اول سال۱۳۹۷شهرداری نوسود با حضور  اعضای شورای اسلامی شهر،شهردار ،  شهروندان و اصحاب رسانه در تاریخ ۲۲ آبان ۹۷و بعد از نماز عشاء در محل مسجد شهید فیصل لهونی برگزار شد.جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای مظفر ولدبیگی،فرهنگی،خبرنگار و مدیر کانال و سایت ده‌نگی نوریاو آغاز شد و سپس دانا اژند به نیابت از شورای شهر به ارائه و شرح عملکرد یکساله شورای اسلامی پرداخت.ایشان ضمن دفاع از عملکرد مثبت و پیگیری مجدانه‌ی اعضای شورای اسلامی شهر در حل مشکلات و خواسته‌های شهروندان شهر نوسود، شفاف سازی را رسالت و اصل ِ اساسی شورای حاضر دانسته و افزودند: طی ِ یکسال از خدمتگزاری شورا به شهروندان، اینک؛چهارمین جلسه‌ای ست که با مردم شریف نوسود برگزار می نماییم و همین امر نشان‌دهنده‌ی اهتمام ِ تمامی اعضای شورای شهر در جهت رفع و رسیدگی به   مشکلات و خواسته‌های شهروندان محترم نوسود، می باشد.

اژند با اشاره به کوشش و جهد شورای پنجم، افزود: با روی کار آمدن شورای پنجم که خصیصه‌ی اصلی آن جدیت و  پیگیری‌های مداوم و مستمر بوده، انتظارات همشهریان نیز از شورا افزایش یافته و همین امر شورا را بر آن داشت تا با تکیه بر پشتیبانی مردم و توکل به خداوند متعال در جهت رسیدن به اهداف خود گام بردارد.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر ضمن سپاسگزاری از نماینده‌ی محترم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلام،استاندار معزز،فرماندار محترم شهرستان پاوه با اشاره به موانع و مشکلات پیش روی شورای پنجم در راستای رفع مشکلات ساختمان بهداری ،جاده‌ی ارتباطی شهر نوسود به شهر پاوه ، نبود زمین  و امکانات ورزشی مناسب و در شأن مردم نوسود،آب و فاضلاب ،مرغداری و  … افزودند: بارها چه به صورت تماس تلفنی و حضور فیزیکی در جلسات ادارات و ارگان‌ها در جهت رسیدگی به خواسته های مردم،تلاش نموده و به صورت شبانه‌روزی و با جدیت کامل در راه رسیدن به هدف گام برداشته و در حد توان به وظیفه‌ی شرعی و قانونی خود عمل نموده و خواهیم نمود و از استاندار محترم و جناب آقای شهاب نادری، نماینده‌ی محترم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی خواستاریم تا با حضور در شهر نوسود و تشکیل جلسه‌ای مردمی، شنونده‌ی حرف‌های مردم شهر نوسود به عنوان مرزداران غیور و قدرشناس این خطه از ایران اسلامی باشند.

*اژند افزود:یکی از مشکلاتی که شورای پنجم با آن روبه رو بود مشکلات برخی ادارات از جمله آب و فاضلاب بود که متاسفانه عدم امکانات در این زمینه،قطعی زیاد آب شرب در شهر و مراجعات مردم برای پیگیری مطالبات که تلاش نمودیم با همراهی مسئولین آبفای شهری این مشکل را تا حد زیادی مرتفع کنیم و تلاش نموده ایم که یک ساعت آب شرب در شهر نوسود قطع نباشد.

این عضو شورای شهر نوسود در ادامه به خرید ۴۰۰ متر لوله پلی اتیلین اشاره کرد و افزود با این مقدار خرید لوله برای ورودی شهر تا جایگاه پمپ بنزین شهر جهت کنترل و نشت یابی و عدم هدر رفتن آب تلاش نمودیم که با همکاری شهرداری و اداره مربوطه توانستیم مقدار قابل توجهی آب شرب را به داخل شبکه برگردانیم و از هدر رفتن آب جلوگیری نماییم.

وی به یکی از مشکلات دیگر شهر نوسود که فیبر نوری بود اشاره کرد و افزود:جا دارد از تلاشهای آقای محمدی که بیل مکانیکی خود را بدون هزینه در اختیار شورا و شهرداری برای برخی امورات شهری و همچنین از تلاشهای آقای شعبانی معاون واحد زیر ساخت که در این خصوص نهایت همکاری را با شورای شهر داشته اند تشکر میکنیم.

این عضو شورای شهر در ادامه از تلاش و پیگیری برای ساماندهی بازارچه مرزی شوشمی اشاره کرد و افزود، در روزهای آتی با تلاش اعضای شورای شهر و شهرداری پیگیر آن هستیم که بتوانیم از محل بازارچه مرزی شوشمی درآمدی ثابتی برای شهراری نوسود به صورت ماهانه تخصیص دهیم.

وی به مشکلات مرغداری در شهر نوسود اشاره کرد و گفت:با همکاری و همراهی دادستان محترم و سایر مسئولین تلاش کردیم این مشکل شهر را که باعث بی نظمی و ادیت و آزار برای شهروندان می نمود برطرف کنیم.

اژند یکی دیگر از مشکلات شهر نوسود را با توجه به مرزی بودن شهر این است که مردم بیشتر دنبال امورات کولبری و قاچاق هستند و کمتر کسی از جوانان و نوجوانان ما به دنبال ورزش و تربیت بدنی می رود،متاسفانه چند سالی است که سالنهای ورزشی ما بلا استفاده و ورزش در نوسود به حالت رکود درآمده است که در حال رایزنی با مدیرکل محترم تربیت بدنی استان و شهرستان هستیم و لازم است مردم شهر و والدین دانش اموزان هم برای به رونق افتادن  ورزش در نوسود تلاش بیشتری نمایند.

این عضو شورای شهر نوسود یکی از مهمترین ضعفهای حال حاضر در نوسود را مشکل ساختمان بهداری دانست و افزود:در این خصوص با معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه مکاتبات و رایزنی هایی داشته ایم و قول مساعد داده اند که به جد پیگیر رفع این مشکل باشند.

دانا اژند از استاندار کرمانشاه و نماینده اورامانات انتقاد کرد و گفت:متاسفانه بیشتر از ۷۰ بار با شخص اقای استاندار تماس گرفته ام که جوابگو نبوده اند و همچنین بارها از نماینده اورامانات درخواست کرده ایم که بازدید و سرکشی جهت پیگیری مشکلات به نوسود بیایند که این مهم تا به امروز محقق نشده است.(گفتنی است با رایزنی سلام پاوه در میانه جلسه دکتر شهاب نادری با آقای آژند تماس گرفتند و قول دادند که حتما در اولین فرصت به نوسود می آیند و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را نیز برای این شهرداری  جذب می کنند و پیگیر امورات این شهر مرزی می شوند کما اینکه در این چند مدت پیگیری های فروانی از جمله موضوع گاز کشی به این بخش را داشته اند.همچنین طبق پیگیری سلام پاوه علاءالدین حیدری طی تماس با سلام پاوه مراتب اعتراض و نگرانی اعضای شورای نوسود را به استاندار رساندند که آقای بازوند اعلام کردند که اماده و پذیرای شورای شهر نوسود هستند.)

سپس  این عضو شورای شهر از تلاشهای نماینده اورامانات در زمینه گازکشی به بخش نوسود و فعالیتهای چشمگیر وی بخصوص در مقوله زلزله تقدیر کرد.

دانا آزند به مشکلاتی دیگر از جمله عدم دسترسی مناسب و وضعیت راهها و لزوم پیگیری اقای شهریاری جهت بررسی این موضوع،کمبود و مشکلات گاز سیلنذر در شهر نوسود اشاره ای داشتند.

وی در پایان از تلاشها و زحمات پرسنل هنگ مرزی،نروی انتظامی،سپاه و بسیج تقدیر و تشکر نمود.

سپس جناب آقای سلام خسروی،شهردار نوسود ضمن خیر مقدم به همشهریان و حضار، به بیان و شرح عملکر ۶ماهه‌ی شهرداری نوسود پرداختند.

**شهردار نوسود فلسفه ی تشکیل نشست مورد نظر را علاوه برتکریم شهروندان، پاسخگویی به افکار عمومی عنوان نمود وافزود:  حسب وظیفه لازم و ضروری است تا پاسدار امانتی باشیم که از جانب شما به ما تفویض گردیده و ما نیز(شورا وشهرداری) در ادامه به این باور واعتقاد ثابت قدم بمانیم  و امانتداری را سرلوحه ی کارهایمان در امور محوله  ببینیم.

سلام خسروی  در ادامه افزود: با اشاره به وفور مشکلات، امکانات محدود و ما نیزبه واسطه‌ی اینکه انسانیم  مستثنی از خطا ونقص نیستیم، اما این اطمینان را داشته باشید آنچه در توان داشته ایم دریغ وکوتاهی ننمودیم وادعایی فراتر از توان نیز نداریم.

خسروی برونداد نشست را حکایت برهماهنگی مجموعه شورا وشهرداری برشمرد ودر ادامه گواهی وشهادت داد که پنج عضو شورای اسلامی شهر تاکنون هیچ چیزی را برای خود مطالبه ننموده واگر چنین می بود شاید نمی توانستیم در همان هفته اول به کارمان ادامه دهیم چرا که وجود هرنوع مطالبه‌ی شخصی در ادامه می توانست سرآغاز اختلاف ، درگیری وانشقاق بین مجموعه گردد. هرچند که اختلاف نظر، سلیقه وحتی دیدگاه داریم اما  «امانتداری» نقطه‌ی اشتراک ماست وآنچه که در توان داریم برای شهرمان انجام خواهیم داد.

شهردار نوسود توفیق برگزاری چنین نشست هایی در شهر مرزی نوسود را تمرینی برشمرد تا به واسطه ی آن به راحتی بتوان بدون حاشیه ، توهین و انگ به دیالوگ بپردازیم ، ما نیز متوجه موضوع شویم علاوه بر خدای تبارک وتعالی ، مردمی هوشیار و بینا بر اعمال ما نظارت دارند و متناسب با واقعیت به قضاوت می پردازند. این نیز در ادامه ضامن سلامت روانی برعملیات مالی شهرداری ها بوده وآنها را از فساد باز می دارد.

سلام خسروی با یادآوری این موضوع که بودجه سال ۹۷ بنا به مشکلات اقتصادی حاکم بر مملکت برای کل شهرداری ها سال مبارکی نیست ،گفت: در سال ۹۷ بودجه ای که از جانب دولت بصورت ثابت و ماهیانه به شهرداری ها تخصیص می یافت  قطع گردید این امر بخصوص برای شهرداری های با شهرهای کمتر از ۵۰ هزارنفرجمعیت، بالاخص شهرداری نوسود با جمعیت قریب ۲۰۰۰ نفر چندان رضایت بخش نخواهد بود.

وی به کسب منبع درآمد شهرداری از سه منبع اشاره نمود وافزود:منبع درآمد شهرداری  حول سه محور ۱- دولت، ۲- کارخانه و یا درآمدهای پایدار و..۳ – مردم تامین میم شود، دولت همچنانکه یادآور گردید این پروسه  قطع گردید،  از جانب مردم نیز به واسطه تنها دو صدور مجوز ساختمان که آن هم به دلیل زلزله معاف گردید ریالی دریافت نگردید همچنین میزان پولی که برای جمع آوری زباله جمع آوری شده است،معادل ۵میلیون وپانصدهزار تومان بوده است.

شهردار نوسود هزینه های جاری وحقوق پرسنل وکارگران را ماهیانه معادل صد میلیون تومان برشمرد و گفت: هرماه کمتر از صد میلیون تومان داشته باشیم در آن ماه بدهکاریم ، در مقابل باید عرض نمائیم که الحمدلله تاکنون هیچ بدهکاری نداریم ، معادلاتمان کلاً بصورت نقدی انجام می گیرد وهیچ تعهد اجرا نشده ای نیز نداریم ، واین به استثنای تعهدی است که به شهروندان در قبال عمران و آبادانی داده ایم.

سلام خسروی  به عمده شاخص هائی که برای موفقیت عملکرد شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد و مسیر پیموده شده را درجهت مستقیم ویا انحراف به نوعی نمایان می سازد، اشاره نمود و افزود: یکی از این شاخص های کلی ، «سهم هر شهروند از درآمد سالانه شهرداری »است که معیاری برای محک فعالیت های شهرداری خواهد بود، برای مثال  شهرداری در طول یکسال چقدر درآمد دارد؟  این مبلغ اگر تقسیم بر تعداد شهروندان شود، سهم هریک چقدر خواهد بود؟ دراین شاخص هرچقدر نرخ کمیت بیشتر باشد  بیانگر موفقیت شهرداری خواهد بود ، در اورامانات نرخ های  ۱۵۰، ۲۰۲، ۲۵۰، وچه بسا ۳۰۰ هزار تومان نیز ممکن است داشته باشیم.

وی مبلغ واریزی به حساب شهرداری در سال ۹۶ به ازای هر شهروند نوسودی  را معادل  ۴۳۰ هزار تومان عنوان نمود،  ولی در شش ماهه اول سال ۹۷ که ( علیرغم کسر مبلغ تقریبی  پانصد میلیون تومان به عنوان کمک هایی که در حوزه سازمان شهرداری کسر شده است)  الان متناسب با درآمد حاصله ، سهم هرشهروند از درآمد شهرداری،  حدود ۸۴۰ هزار تومان است و ما متعهد به هزینه کردن مبلغ فوق به ازای هر نفر در سطح شهر بوده  که این مورد رشدی قریب ۱۰۰ درصدی را نشان می دهد.

خسروی این توفیق را شاخصی ارزنده برای موفقیت شهرداری ها عنوان نمود وگفت: این رویه نوید بخش آینده‌ای روشن و بهتر برای شهر و شهروندان خواهد بود.

شهردار نوسود  در ادامه به مقوله‌ی عمران پرداخت و افزود: در مبحث عمران باید گفت که شهرداری ملزم و متعهد به امور عمرانی است و لازم است شهرداری متناسب با آن کار نماید،  اینکه شهرداری تنها به تامین حقوق کارکنان مبادرت نماید، در واقع مشکلی از مردم را باز نمی گشاید. برای مثال اگر ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون حقوق پرداخت نمایم،  توفیر چندانی برای شهروندان ایجاد نمی نماید ، زمانیکه این مهم جلب توجه می نماید که بروندادی در شهر مشاهده گردد. بنابراین پولی که به عنوان اعتبار عمرانی از دولت دریافت می نمائیم باید صددرصد در کار عمرانی هزینه شود.

سلام خسروی در تنویر رشد این شاخص افزود:  تا پایان سال ۹۶ اگرچه مبلغ ۵۶۰ میلیون تومان کمک های عمرانی دولت به نوسود  تخصیص یافت اما در ادامه  تنها ۲۰۲ میلیون تومان به حساب شهرداری نوسود واریز گردید.همچنین در سال ۹۷ شاهد رشد قابل ملاحظه ای بودیم بطوری‌که دولت در نیمه اول سال ۹۷ مبلغ یک میلیارد و۳۵۰ میلیون تومان برای کارهای عمرانی نوسود تخصیص نمود.

وی افزود: از این اعتبار یک میلیارد و۳۵۰ میلیون تومان (اعتبار مصوبی که بر روی کاغذ آمده است) که  تاکنون وصولی ما ۴۶۰ میلیون تومان بوده است، به عبارتی درسال ۹۶ اعتبار دریافتی ۲۰۲ میلیون تومان بوده اما دراین هفت ماهه ۴۶۰ میلیون تومان وصولی داشته‌ایم که برای آن پروژه طراحی نموده وان شاءالله تا پایان سال اجرایی می نمائیم .

خسروی در این راستا از اهتمام شورای شهر نوسود تمجید وتقدیر نمود وگفت:  سال گذشته از محل ماده ۱۸۰ اعتبارات تخصیصی به شهرداری نوسود معادل ۳۰۰ میلیون تومان بوده که با ورود شورای شهر و پیگیری های مستمر این مبلغ در نیمه اول سال ۹۷ به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت وجا دارد از عنایت وهمراهی فرماندار محترم نیزدر این راستا تقدیر وتشکر وافر نماییم.

شهردار نوسود به جزئیات بودجه شهرداری سال ۹۷ پرداخت وپیش بینی بودجه ی مورد نظر  را امری واقعی برشمرد وگفت:  بودجه ای که به کمک مردم، شورا ودولت وشهرداری بسته ایم تا پایان شهریور (شش ماهه اول سال جاری) معادل یک میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان بوده است که تاکنون یک میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان آن محقق گردیده است.

خسروی تصریح نمود: آمار و ارقام اعلامی بیانگر آن است که وضعیت شهرداری نوسود وضعیتی مناسب و نرمال داشته و اگر قصوری در کار مشاهده‌ می گردد ناشی از عدم تمایل پیمانکاران و یا ناآگاهی با شرایط جدیدابلاغ شده جهت شرکت در مناقصات در سامانه‌ی جدید مناقصات،مزایدات وخرید(سامانه ستاد) عنوان نمود که همین امر باعث تأخیر در عقد قرارداد پروژه‌های عمرانی سطح شهر گردیده است. در صورتی که میزان اعتبار تخصیص یافته به پروژه‌های عمرانی به میزان ۷۵۰ میلیون تومان در سامانه ثبت و کماکان در انتظار بستن قرارداد با پیمانکاران واجد شرایط می باشیم.

وی شاخص دیگری که حکایت برچابکی سیستم درون اداری دلالت می نماید را مورد کنکاش قرار داد وافزود: حجم مکاتبات اداری با مردم وادارات دولتی در سال ۹۶ معادل ۱۹۱۹ مکاتبه بوده اما تنها در شش ماهه ی اول سال جاری این معیار بیش از ۲۲۴۲ مکاتبه با بخش های مختلف حاکمیتی در جهت حق وحقوق مردم رسیده است،که این آمار نشان‌دهنده‌ی پیگیری مستمر شهرداری در جهت نیل به اهداف و رسیدگی به درخواست‌های شهروندان است.

سلام خسروی یکی دیگر از کارهای اساسی را ایجاد بلوار در ورودی شهر عنوان نمود وافزود: ۳۵۰ میلیون تومان برای این پروژه  پیش بینی نمودیم که دراین خصوص مجبور به احداث دیوار چینی بالغ بر ۲۵۰۰ مترمکعب سنگ چین با هزینه کرد ۱۷۰ میلیون تومان با رعایت صرفه جویی  بودیم واین کار را تا اتمام پروژه دنبال می نمائیم.

وی به دومین پروژه‌ی در شرف انجام اشاره نمود وگفت:  ساختمان کنونی شهرداری نوسود در بهترین نقطه ی شهر با ابنیه ای سنتی می باشد که اگرچه این امر پسندیده است لیکن  مناسبت اداری ندارد.بر اثر شرایطی که درخصوص زلزله پیش آمد با همراهی دوستان به عزیزان استانداری قبولاندیم که این ابنیه در قبال زلزله استحکام چندانی ندارد ، به هرحال اگر اتفاقی برای شهرداری روی دهد وکل ساختمان های شهری آسیب بیند باید ساختمان شهرداری برجا بماند تا بتواند به مردم شهر کمک نماید، با رایزنی زیاد در نهایت موافقت گردید مجوزی برای احداث ساختمان اداری صادر شود وخوشبختانه در ادامه موافقت شد و  مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات زلزله پرداخت شد و خود نیز ۲۰۰ میلیون تومان برای آن پیش بینی نمودیم  تا با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان ساختمانی در چند طبقه برای شهرداری آماده سازیم.

وی بنای فعلی شهرداری را در صورت آماده شدن ساختمان جدیدالاحداث به عنوان هتلی چهاره ستاره با بافتی سنتی وامکاناتی عالی پیش بینی نمود که در صورت موافقت شورای شهر ومردم فهیم نوسود می تواند آبروی برای شهر نوسود قلمداد گردد واین در ادامه می تواند به مدد برنامه های گردشگری شهر بینجامد ورونق اقتصادی را تسهیل نماید.

شهردار نوسود یکی دیگر از کارهای شهرداری نوسود را باز سازی وبهسازی خیابانی که به سمت نودشه می رود عنوان نمود وگفت: این مسیر وضعیت رضایت بخش نداشته وبرای همینن منظور مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای بهسازی وآسفالت مسیر  پیش بینی نمودیم .

سلام خسروی به تمهید مقدمات روکش آسفالت کلیه خیابان ها ومعابر اصلی وفرعی شهر اشاره نمود وگفت: ما به اندازه ی روکش تمام خیابان های اصلی وفرعی آسفالت آماده داریم ، علاوه بر ظرفیت سال گذشته تنها در سال ۹۷ ودو سهیمه قیر ذخیره نمودیم ، تنها عامل باعث وقفه ی  اتمام انشعاب گاز درسطح شهر می باشد تا مانع از دوباره‌کاری و هدر رفت سرمایه شویم.

خسروی حوضه لاره را برند وشناسه ی نوسود برشمرد وافزود یکی از کارهای مهم واساسی برند سازی است واین مکان ، ظرفیت کافی برای مطرح شدن و بولد نمودن آن مهیاست در فاز اول قریب ۷۰ میلیون تومان هزینه نموده‌ایم وپس ازسرگیری مجدد پروژه مراحل ثبت این اثر را پیگیر خواهیم بود تا عاملی در جهت جذب بیشتر گردشگران به شهر نوسود گردد.

وی به التزام اخلاقی خویش در جهت پاسداشت حق وحقوق این مردم تاکید نمود وبا یادآوری قرارداد سنگ شکن شهرداری که در سال ۹۶ اجاره ۵ ساله به مبلغ  ۱۲ میلیون تومان واگذار گردیده بود ما با همراهی وهماهنگی شورای شهرعلیرغم اینکه قراداد رسمی منعقد گردیده است تعدیل نمودیم ودر همان سال(۹۶) دو دستگاه کمپرسی یک دستگاه بیل مکانیکی و نیز راننده را از ایشان گرفته و در سال ۹۷ قرارداد را اصلاح نمودیم و مبلغ قرارداد را از ۱۲ میلیون تومان به ۲۲ میلیون تومان افزایش داده‌ایم.

شهردار نوسود دربحث مدیریت بازارچه مرزی شوشمی اشاره نمود وگفت: دهها جلسه در سطح منطقه واستان دراین رابطه برگزار گردید.رایزنی با فرماندار محترم و دیگر مقامات مسئول در سطح استان در دستور کار قرار گرفت ، اگر این اتفاق روی دهد بزرگترین کاری که شورای شهر می توانست برای مردم نوسود انجام دهد به تنهایی انجام داده است وانشاءالله تا هفته ی آینده این مهم نهایی می شود.

وی در تبیین درآمد حاصله افزود، اگرچه روزانه ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ ویا ۱۰۰ میلیون تومان از درآمد بازارچه تقدیم سازمان همیاری شهرداری‌های استان می گردد که با مکاتبات و پیگیری های انجام شده که من‌بعد مبلغ ۴۰ درصد آن متعلق به شهرداری نوسود خواهد بود و این اتفاق بزرگی است که انجام آن آرامش وحوصله می طلبد .

سلام خسروی به سابقه سنگ شکن اشاره نمود وگفت: شهرداری ۲۵ سال سنگ شکن ومعدن سنگ لاشه داشته است و به دلیل فقدان مجوز برداشت از معدن سنگ لاشه با محدویت ها وموانعی همراه بود  که با پیگیری ورایزنی مجوز صادر و مشکل نیز مرتفع گشت. واحد شن و ماسه شهرداری (سنگ شکن) نیز با وجود سابقه  ۲۴ سال  به دلیل نداشتن مجوز ، مشکلاتی را پیش روی خود داشت که محض نمونه می توان به میزان مبلغ پرداختی تقریبی ۳۰ میلیون تومان به عنوان هزینه‌ی برق مصرفی در ماه  اشاره نمود.لکن با پیگیری در خصوص صدور مجوز، این مبلغ به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

وی به مقوله ی دیگری در محل بازارچه  پرداخت وگفت:  ما به جد پیگیر جایگاه سوختی برای شهرداری در مرز شوشمی هستیم کارهای مقدماتی به انجام رسانده ایم و با پیگیریهای جناب آقای مرادی مدیرعامل پالایش پخش استان کرمانشاه این مهم نیز به انجام خواهد رسید .تمامی این موارد مطروحه به نوبه ی خود می توانند به رونق اقتصادی در سطح شهر منتهی گردد.

در ادامه سوالاتی از جانب شهروندان به عمل آمد که  شهردار واعضای شورای اسلامی شهر پاسخ مقتضی را در این راستا ارائه نمودند، گفتنی است برونداد انعکاس دیدگاه حاضرین درمجلس حکایت از رضایتمندی، عملکرد شورا وشهرداری نوسود را می رساند واگر انصافی در دستور کار قرار گیرد چنین قضاوتی نیز منطبق بر واقعیت های کارکردی موجود خواهد بود.

* برداشت از سایت سلام پاوه

** برداشت از سایت پاوه پرس

با سپاس و تشکر از اصحاب رسانه‌ی شهرستان پاوه(ده‌نگی نوریاو ، پاوه پرس و سلام پاوه که با پوشش خبری مناسب و بهنگام این نشست، ما را همراهی و همیاری نمودند.

                                                گزارش عملکرد ۶ ماهه‌ی اول سال ۱۳۹۷ شورای اسلامی و شهرداری نوسود

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *