جلسه‌ی پرسش و پاسخ شورای اسلامی و شهرداری نوسود با شهروندان

چاپ متن

جلسه‌ی پرسش و پاسخ شورای اسلامی و شهرداری نوسود با شهروندان

اعضای محترم شورای اسلامی وشهردار نوسود ، یک شنبه سی‌ام اردیبهشت  ماه۹۷ در مسجد رستم سطان نوسود حضور یافته وپس از اقامه نماز عصر نسبت به پاسخگویی به سئوالات مردم اقدام نمودند.

جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورای اسلامی شهر  و شهردار نوسود با هدف ارائه گزارش عملکرد ، بیان برنامه ها و پاسخگوئی به سوالات  مردمی در مسجد رستم سلطان نوسود برگزار شد.در این جلسه که با حضور تمامی اعضای شورای اسلامی ،شهردار و تمامی پرسنل شهرداری برگزار شد،پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط ماموستا محمد محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر نوسود،ضمن تبریک فرارسیدن ماه‌ی بندگی و عبودیت از تمامی کسانی که به شهر نوسود خدمت می کنند، تشکر نموده  و بیان ِپرسش از طرف شهروندان و جوابگویی از طرف مسئولین را گامی مهم در جهت رسیدن به پیشرفت و پویایی جامعه دانست.

دانا اژند شالوده‌ی اصلی شورای اسلامی را بر اصل مهم و حیاتی اعتماد و یکدلی استوار دانست و از وجود تعامل بین شهرداری، اعضای شورای شهر و ادارات خبر داد و افزود : هماهنگی کامل اعضای ِ شورای اسلامی نعمتی است  که با یاری خداوند و انتخاب هوشمندانه‌ شهروندان، نصیب ِ این شورا شده و اعضای شورا نیز با تکیه بر اعتماد ِ شهروندان و حفظ ِ یکدلی و همراهی خود، با تلاشی پیگیر و مستمر در جهت خدمت به همشهریان اقدام می نماید.

وی ضمن دفاع از عملکرد شورا در زمینه‌ی انتخاب شهردار افزود ، از آغازین ِ اقدامات شورا که می تواند باعث پیشرفت  و گامی بلند در راستای خدمت به همشهریان شود، انتخاب مدیری لایق و کاردان، ساعی ، امین  و دلسوز است که به جرأت می توان گفت انتخاب ِ شورای فعلی، با توجه به همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی ، دستاوردی مهم و حیاتی است که شورای پنجم با تکیه بر اعتماد مردم به آن دست یافته‌است.

اژند در ادامه به ارائه گزارش عملکرد ۶ماهه  اول شورای اسلامی نوسود پرداخته و افزود: شورای اسلامی شهر نوسود تمامی تلاش خود را به کار بسته تا بتواند به حل مشکلات مردم پرداخته و در این راه نیز از هیچ کوششی دریغ نکرده و هر آنچه در توان بوده را به کار بسته‌است تا بتواند به وظیفه‌ی قانونی و شرعی خود عمل کند و در این میان نیز از ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه‌ محترم شهرستان پاوه، جناب آقای ایده پور فرماندار محترم شهرستان پاوه،ریاست ادارات مخابرات،آب و فاضلاب و…  تشکر و قدردانی نمود و افزود؛ همکاری و مساعدت مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باعث شده تا شورا بتواند با فراغ بال و تکیه بر اعتماد مسئولین، در راستای خدمت رسانی شایسته‌تر گام بردارد.

دانا اژند در ادامه  و در رابطه با برخورد ِ نماینده‌ی محترم مردم اوامانات در مجلس شورای اسلامی جناب آقای شهاب نادری ابراز نارضایتی کرده و افزود: علی رغم تماس های مکرر شورای اسلامی با ایشان و مسئول دفتر نماینده‌ی محترم،متأسفانه  تاکنون موفق به دیدار رسمی با آقای نادری نشده ایم. شورای نوسود این برخورد را به مشغله‌ی جناب آقای نادری در خصوص زلزله‌زدگان ارجاع داده و ابراز امیدواری کرد ، نماینده‌ی محترم با دیدی باز تر به شهر نوسود نگاه کرده و صدای مردم نوسود را نیز بشنود.

اژند در پایان  از جناب سردار  آسیابانی ، به صورت ویژه از مساعدت و همکاریهای ایشان در خصوص رفع مشکلات منطقه،تشکر نمود و افزود:علی رغم مسئولیت های حساس ایشان در منطقه همواره یار و همراه شورا بوده و درخواستهای این نهاد را بی پاسخ نگذاشته وهمواره با آغوشی باز و رویی گشاده‌، حلال مشکلات بوده‌اند .رئیس شورای اسلامی شهر نوسود همچنین از زحمات و همکاری های نیروهای نظامی و انتظامی سطح منطقه تشکر و قدر دانی نمودند.

در ادامه‌ی جلسه جناب آقای سلام خسروی، شهردار نوسود ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهمانی خدا و توصیه به بهره‌مندی از طرفیت های معنوی آن به تشریح فعالیتهای انجام گرفته در دوران تصدی شهرداری نوسود پرداخته و با اشاره به اصالت فرهنگی شهر نوسود و لزوم حفظ الزامات آن در وضعیت کنونی،داشتن شهری زیبا،سالم و درخور ِ شأن شهروندان را در گرو تعمال و همکاری شهرداری و شهروندان عنوان نمود.

شهردار نوسود در خصوص  برنامه‌ها و عملکرد شهرداری نوسود افزود:در رابطه با زیربنای چابک سازی شهرداری نوسود فعالیتهای انجام گرفته توسط این شهرداری تاکنون افزون بر ۹۱ مورد می باشد که باتوجه به زمان و مجال اندک جلسه‌،از بیان ِ کلیه‌ی آنها خودداری و تنها به اهم فعالیتها اشاره نمودند.

جناب آقای خسروی در این جلسه به تبیین چگونگی اجرای سه پروژه‌ی اساسی شهرداری، (ایجاد بلوار ورودی شهر – ساماندهی فضای حوزه‌لاره – احداث مجتمع تجاری – رفاهی ،در کنار ترمیم حفاری های انجام گرفته توسط پیمانکار شرکت گاز و فیبر نوری)  پرداختند وعلت ایجاد وقفه‌ در انجام این عملیات را مطالعه‌ی دقیق طرح ها و پروژه‌های موجود شهرداری نوسود عنوان نمودند همچنین انجام فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر در همه‌ حوزه‌های فرهنگی-اجتماعی بخصوص سد معبر را وظیفه‌ی شهرداری و یکایک شهروندان دانستند و افزودند بر حسب وظیفه‌ی شرعی و شهروندی، لازم است تمامی شهروندان همگام و همراه با شهرداری، در راستای شهری آباد و شایسته‌ ی شهروندان نوسود به این مهم پرداخته و شهرداری را یاری نمایند.

در این جلسه شهروندان حاضر در جلسه نیز سوالات ودرخواست های خود را مطرح کرده که اعضای شورای اسلامی و شهردار نوسود نیز تک تک سوالات مطروحه را پاسخ گفتند.

در خاتمه نیز به نمایندگی از شهروندان نوسود، جناب آقای فهمی مرادی ، به بیان مشکلات شهر نوسود پرداخته و راهکارها و پیشنهاداتی را نیز ایراد نمودند.

 

روابط عمومی شهرداری نوسود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *